Maskeli saldırgan yalnız değilmiş! Tribün görüntüleri ortaya çıktı

Trendyol Süper Lig’in 30. haftasında Fenerbahçe’nin Trabzonspor’u deplasmanda 3-2 yendiği karşılaşmanın ardından saha içinde arbede yaşandı.

Maçın bitiş düdüğü sonrasında Fenerbahçeli oyuncular ve teknik ekip, saha ortasında toplanarak galibiyeti kutlamak istedi.

Kutlama sırasında bordo-mavili taraftar, güvenlik güçlerinin engellemek istemesine rağmen sahaya indi. Bir anda saha içi karışırken Fenerbahçeli futbolcular ile taraftarlar arasında arbede çıktı. Taraftarların tekme ve yumruk atmasına sarı-lacivertli oyuncular da karşılık verdi.

Güvenlik güçlerinin de müdahalesiyle sarı-lacivertli oyuncular, tünelden geçerek soyunma odasına gitti.

OLAYLARI BAŞLATAN SALDIRGANIN TRİBÜN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI!

Sahaya ilk atlayan taraftarlardan biri olan maskeli şahıs olayların öncüsü olarak tansiyonun yükselmesine sebep oldu. Saldırganın bilinçli bir şekilde maskeyle sahaya girmesi, kamuoyunda olayların önceden planlanmış bir saldırı girişimi olabileceği şeklinde yorumlandı.

ELLERİNDE TORPİLLER VE MEŞALELERLE MAÇA GİREN MASKELİ GRUP

Daha sonra ortaya çıkan görüntülerde maskeli şahsın tribünde yalnız olmadığı ve etrafında bulunan ekibin de yüzleri kapalı şekilde maç izlediği gözlendi. Ayrıca ellerinde torpil ve yanıcı maddeler bulunan şahısların önceden organize bir şekilde stadyuma geldiği öğrenildi.

YOMRA’DA YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Müsabaka sonrası sahaya ilk atlayan H.Ç. adlı şahsın kaldığı otel tespit edilmiş, otelde yapılan araştırmada şahsın otelden ayrıldığı anlaşılmış, Rize istikametine gittiği bilgisinin alınması üzerine yapılan çalışmalar sonucu şahıs Yomra ilçesinde yakalanarak hakkında gerekli soruşturma başlatılmıştır.” dedi.

KORNER BAYRAĞINI ALAN SALDIRGANIN PASSOLİG SAHİBİ DEĞİLMİŞ!

Müsabaka sonunda sahaya atlayıp korner bayrağını alarak futbolculara doğru koşan şahsın, stadyuma giriş yapmış olduğu passolig sahibinin C.Ç. olduğu tespit edildi, sahaya giren şahsın passolig sahibi olmadığı anlaşıldı, yapılan incelemelerde sahaya giren E.T. isimli şahıs Araklı ilçesinde yakalandı ve gerekli soruşturma başlatıldı.

LİVAKOVİC’E YUMRUK ATAN SALDIRGAN YAKALANDI

Müsabaka sonunda sahaya girerek Fenerbahçe kalecisi Dominic Livakovic’i darp eden şahsın O.B. olduğu tespit edildi, şahıs Kalkınma Mahallesi’nde yakalandı ve hakkında gerekli soruşturma başlatıldı.

ADALET BAKANI TUNÇ: “GÖRÜNTÜLER İNCELENİYOR”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Trabzon’da maç sonu olaylar için, “Trabzonspor-Fenerbahçe maçındaki olaylarla ilgili sahaya inen ve saldıranlarla ilgili görüntüler inceleniyor. Mevzuatımız gerekli cezaları öngörüyor. Buna rağmen ‘Acaba para cezalarında, hapis cezalarında yeniden bir düzenleme ihtiyacı var mı, yok mu?’ konusunu değerlendirdik. Bir taslak çalışmamız oluştu. Seçim sonrası Meclis’imizin takdirine sunacağız.” açıklamasında bulundu.

OSMAN AŞKIN BAK: “GEREKLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI”

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise; “Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasının ardından yaşananlar sporun dostluk ve kardeşlik ruhuna yakışmamaktadır. İlgili makamlarca gerekli soruşturma başlatılmıştır. Süreci yakından takip etmeye devam ediyoruz.” açıklamasında bulundu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x