Emekli Zammında Kritik Açıklama! Asgari Ücrete Zam Sinyali! Seçim Öncesi İlk Kez Tarih Verildi

Son dönemde emekli maaşlarına yönelik gelişmeler vatandaşların dikkatini çekmeye devam ediyor. Ocak ayında en düşük emekli maaşı, önceki döneme kıyasla yüzde 49,25 oranında artırılarak 10 bin TL’ye çıkarılmıştı. Ancak şimdi gözler, emekli maaşlarına gelecek olan yeni bir zama çevrilmiş durumda.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşlarının hala yeterli seviyede olmadığını belirterek, daha fazla çalışma ve gelir artışıyla emeklilere hak ettikleri kazancı sağlayacaklarını dile getirdi.

AKP’DEN YENİ DÜZENLEME SÖZÜ

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, emekli maaşlarına ve genel olarak çalışanların alım gücüne yönelik yeni düzenlemelerin kamuoyuyla paylaşılacağını duyurdu. Meclisin, bu konudaki çalışmalara nisan ayının ortalarında başlayacağını ve haziran-temmuz döneminde iyileştirici adımların atılacağını ifade etti.

Bu açıklama asgari ücrete de ara zam yapılacağı beklentilerini arttırdı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI YÜKSELDİ

Hatırlanacağı üzere en düşük emekli maaşı 10 bin TL’ye yükseltilmişti ve bu maaşa yüzde 49,25 oranında bir zam yapılmıştı. Bu zamla birlikte, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları da memur emeklileriyle eşitlendi.

YENİ BİR ARA ZAM MI YOLDA?

Görünüşe göre, emekli maaşlarına yönelik yeni bir düzenleme ve ara zam beklentisi ön planda. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmamış durumda. Konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x