Ekrem İmamoğlu, memleketi Trabzon’da: Yeni bir dönem başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bayram ziyareti için gittiği memleketi Trabzon’da açıklama yapıyor.

İmamoğlu’nun açıklamalarından başlıklar şöyle:

‘YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI’

“Demokrasi hepimizi eşitler. Sandığa gittiğimiz gün hepimiz eşitleniriz. Eksik bir tarafı var bazen demokrasi ve cumhuriyet istenilen seviyeye gelmez. Bu hatalar yanlış uygulamalar yüzünden olur. Sistemi uygar rejiminden, rayından çıkarırsanız önce kadınlara, gençlere, çocuklara, emeklilere zulüm çektirir. Ama hepimiz yeni bir arayışa yeni bir umuda mühür bastınız ya yeni bir dönem, yeni bir yöneticilik anlayışı başladı; tam yol ileri.

Sevgili dostum Ahmet Kaya’nın odasına astığı bir fotoğraf yüzünden bir tartışma işliyor. O fotoğraf benim 10 yıldır masamın arkasında duruyor. O fotoğraf Tokat’ta bir çiftçinin deprem sonrası yaşadığı sıkıntıları bir devletin başındaki insana anlatırken çekildiği fotoğraf. O fotoğraftaki kişi o anlatımı yapıyor hararetle ama onu dinleyen bir çift mavi göz var. O mavi göz vatandaşına öyle itinayla bakıyor ki ben diyorum ki Allah’ın beni o gözlerin baktığı gibi baktır. Ben çocukla konuşurken dizimi yere eğip onun düşündüğünü hissetmeye çalışıyorum. İşte bu yeni dönem o bir çift mavi gözün insanına baktığı gibi bir dönem olacak. Kibir, kendini beğenmişlik bunlar bitti.

Biz bu göreve talip olduk siz de bizi seçtiniz şimdi bize düşen görev sizi dinlemek anlamak, derdinize çare olmak için çalışmak. Bizim sorumluluğumuz bu. Devletimizin herhangi bir kurumu size destek veriyor ya kimse size cebinden bir şey vermiyor, vermek zorunda olduğunu veriyor hatta belki az veriyor. onun hesabını sorun. Bize minnet duymayın, bu ülkenin sahibi millettir.

Talimatımla, buyruğumla şunu yaptın deme dönemi bitmiştir. Millet devletin sahibidir. Bugün ülkemiz derin bir yoksulluk yaşıyorsa onun hesabını sormalısınız. Biz şimdi İstanbul’da ne iyi uygulama yapıyorsak sevgili Ahmet Kaya ile paylaşacağız. Benim kapım Türkiye’nin neresinden olursa olsun herkese açık.

‘BİR KİŞİYE DEĞİL, MİLLETE HİZMET EDİN’

Partiler araç, seçim geldi geçti. Şimdi hep birlikte ayağa kalkacağız. Hangi partide siyaset yapıyorsanız yapın şu kollarınızdaki, ayaklarınızdaki prangayı söküp atın. Bir kişiye değil millete hizmet edin.

Biz milletçe özgürlüğüne düşkün insanlarız. Şimdi daha çok sizi dinleyeceğiz. Başkanımız çok güzel projeler üretecek. Bu milletin ayağa kalkmasıdır. Makamın büyüdükçe başın öne eğilsin, bu bana büyüklerimden vasiyettir. Bu terbiyenin neferleri olacağız, çok çalışacağız.

Beni aileme, doğduğum topraklara Trabzon’a, Karadenizlilere, şehrim İstanbul’a, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına mahcup etme.

Yolumuz açık olsun hep birlikte koşalım, hep birlikte coşalım. Biz partiyi burada bıraktık; Trabzon’da Trabzon ittifakı kazandı, İstanbul’da İstanbul ittifakı, Türkiye’de Türkiye ittifakı kazandı.

Trabzon’da da Türkiye’nin her yerinde de her şey çok güzel olacak.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x